28.4.2020

O nás

V DOBRÉ neziskovce „Věříme, že tím, co děláme a jak to děláme, můžeme dělat svět DOBRÝ”. Chceme tím, co umíme, pomáhat těm, kteří neměli v životě tolik štěstí – lidem s různou formou postižení či jinak znevýhodněným. V rámci toho chceme část svých příjmů a část svého pracovního času věnovat DOBRÝM projektům. Jedním z nich je projekt #ToDame, v rámci kterého byla spuštěna veřejná sbírka na podporu dětí s onemocněním SMA (spinální svalová atrofie) z České a Slovenské republiky. Sbírka byla zahájena 14. 8. 2017 v souladu s ustanovením § 4 zák. č. 117/2001 Sb., o veřejných sbírkách a je vedena v Centrální evidenci veřejných sbírek Ministerstva vnitra České republiky.

Účelem sbírky #ToDame je získávání peněžních prostředků na podporu dětí z České a Slovenské republiky, které trpí SMA (spinální muskulární atrofie), a to především na zakoupení ortopedických pomůcek jako jsou speciální židle, popruhy, vozíky, dále rehabilitační pomůcky, osobní asistenci, úpravy prostředí pro lepší dostupnost – bezbariérovost. Dále pak pro komunitu SMA dětí například speciální bazén pro bezpečné koupání s nastavitelnou hloubkou.

Záštitu nad tímto projektem v ČR si vzal herec Jan Potměšil. Hlavním partnerem, který věnuje korunu za každého zapojeného sportujícího v tomto projektu, je Insportline. Každý, kdo se bude chtít do sbírky zapojit, může tak učinit několika způsoby – sportem, darem či nákupem (více v sekci Jak pomoci). Dary na transparentní účet mohou být věnovány konkrétním dětem, nebo věnovány všeobecně dětem s nemocí SMA. Principem sbírky je, že každý, kdo se bude chtít zapojit, se natočí či nafotí při sportovní aktivitě a přidá video či fotku na sociální síť – Instagram, Facebook, Twitter s hashtagem  #ToDame, může vyzvat také své sledovatele a přátele o zapojení se do tohoto projektu. Tyto příspěvky jsou agregovány na webové stránce www.todame.cz, za každý sdílený příspěvek přispěje hlavní partner Insportline částkou 1 Kč (0,04 EUR). Kromě získání financí pro nemocné děti a mladé osoby do 32 let apeluje tato sbírka zároveň na podporu sportovních aktivit a důležitost pohybu jako takového. Spousta lidí nesportuje, i když může. Jsou přitom děti, co by pro tu možnost udělaly cokoli, ale nemohou. Takže použijeme naše svaly, abychom těmto dětem pomohli…